Merhaba!

Karanlık ve fırtınalı bir gecede dünyaya gelmedim.  Karlı bir İzmir sabahında doğduğuma dair etrafta dedikodular dolaşıyor. Tüm bu olayların Fransız İhtilali’nden iki yüz yıl kadar sonra gerçekleştiğine dair ise garanti verebilirim.

Ben Hande Parmaksız. Kendimi bildim bileli merak ediyorum, öğreniyorum, hayal kuruyorum, yazıyorum ve oyun oynuyorum. Tam olarak bu sırayla olmak zorunda değil.

Dokuz yıldır İstanbul Üniversitesi’nde İktisat eğitimi almak için taşındığım İstanbul’da yaşıyorum. İktisat’a ancak mezun olmadan hemen önce, ekonomi-politik ile tanışınca ısınmaya başladım. Bugünlerde ise kendisi ile aramızda ise daha çok bir genel kültür ilişkisi var.

Reklamcılığa olan ilgim nedeniyle eğitimimin bir sonraki aşamasına Pazarlama alanında devam etmeyi tercih ettim. Bu esnada Dijital dünyaya  ilk defa UNC Digital’de çalışmaya başlayarak adımımı attım. Oyunlaştırma, Oyun-Reklam ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı pek bir ilgimi çekiyor.

Bu aralar hem bir süredir ihmal ettiğim tezimi yazıyor hem de Java ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı ile ilgili online dersler alıyorum.

İstanbul Üniversitesi Bilimkurgu ve Fantezi Klübü’nün kapısına dayandığım günden beri FRP oynuyorum. Son üç yıldır oyuncularım ile birlikte Vampire: the Masquerade temalı bir LARP projesi olan İstanbul Geceleri’ni hayata geçiriyorum.

Defter, kafein, yürüyüş ve gün ışığı bağımlısıyım. Daha az tüketmeye, daha çok seyahat etmeye ve evrendeki yerimiz üzerine daha fazla düşünmeye çabalıyorum.

Bana aşağıdaki e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

hello@handeparmaksiz.com